Медичний комплекс Мрія
01013, м. Київ,
вул. Будіндустрії, 5А
Графік роботи
Графік роботи клініки - 09.00 - 16.45
Прийом пацієнтів - 09:00 - 15.00
Субота - вихідний
Неділя - вихідний

Алергічні захворювання

Алергія – різновид імунопатологічного стану, що проявляється підвищеною чутливістю організму до певних речовин чи факторів зовнішнього середовища.

Існує 4 типи реакцій гіперчутливості:

  • I тип. АНАФІЛАКТИЧНИЙ. При надходженні алергену в організм вперше, викликається поява специфічних антитіл (сенсибілізація). При повторному контакті у сенсибілізованому організмі виникає масивний викид медіаторів запалення що  провокують прояви алергічної реакції. До такого типу реакцій відносяться: анафілактичний шок, набряк Квінке, кропив'янка, атопічна бронхіальна астма. Причинами виникнення такої реакції є: пилок рослин, деякі лікарські засоби, побутові та харчові алергени.
  • ІІ тип. ЦИТОТОКСИЧНИЙ. При такому типі гіперчутливості виділяються специфічні антитіла до клітин/речовин які є чужорідні, в результаті виникає гибель цих клітин. Такий тип реакції може зустрічатися при трансплантації органів, переливанні крові, медикаментозній алергії.
  • III тип. ІМУНОКОМПЛЕКСНИЙ. В нормі при зустрічі антигена (алергена) з антитілом утворюються імунні комплекси, які в подальшому інактивуються. При даному типі гіперчутливості організму комплекси антиген-антитіло не руйнуються а відкладаються у органах і тканинах запускаючи каскад реакцій шо призводить до руйнування навколишніх тканин. До такого типу реакцій відносяться ауто-алергічні захворювання (СЧВ, ревматоїдний артрит), алергічний дерматит, сироваткова хвороба, імунокомплексний глоферулонефрит.
  • IV тип. Гіперчутливість сповільненого типу лежить в основі розвитку інфекційної (мікробної) алергії та контактного дерматиту. У відповідь на потрапляння алергена утворюються сенсиблізовані Т-лімфоцити, які при повторному контакті з алергеном запускають каскад реакцій, що призводить до проявів алергії. Відповідь організму на алерген при 4 типі реакції гіперчутливості формуються від кількох годин до декількох днів.  До таких реакцій відносяться: проба Манту, алергічні прояви при інших захворюваннях, таких як сифіліс, герпес, токсоплазмоз,  контактний дерматит/кон’юнктивіт.

Знання про різні типи реакцій допомагає спеціалістам вибрати правильну тактику в діагностиці та лікуванні алергій.

При першому прояві алергічної реакції, необхідно звернутися до спеціаліста, в жодному випадку не намагатися усувати захворювання самостійно. Це може не тільки не принести результату, а й бути небезпечним.

 

Записатися до сімейного лікаря для отримання подальших рекомендацій, щодо проходження досліджень алергологічної панелі.

Доступні ціни приємно здивують Вас!

Пилок рослин
Продукти харчування
Шерсть домашніх улюбленців